Ana Sayfa Bavyera Doğu Türkistan Avrupa Birliği İftar Programı Düzenledi

Doğu Türkistan Avrupa Birliği İftar Programı Düzenledi

-

- Reklam -

Doğu Türkistan Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Münih Ditib Mehmet Akif Camisinde verdiği iftar davetine katılım yoğun oldu.

Başkan Asgar Can’ın davetine icabet edenler arasında Bavyera Parlamentosu Başkan Yardımcısı Markus Rinderspacher, Bavyera Parlementosu Eğitim Danışmanı Gudrun Rapke, Dünya Uygur Kurultayı Başkanı İsa Dolkun, İlham Tohti İnsiyatif Grubu Başkanı Enver Can, bir çok STK Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Başkan Asgar Can açılış konuşmasında Ramazan ayının Müslümanlar için önemine değinirken depremde hayatını kaybeden Vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Depremin etkilerini gidermek için herkese büyük görev düştüğünü belirten Asgar Can bugüne kadar yapılan yardımlar için tüm STK’lara ve katılım gösteren herkese teşekkür etti. 

Türk ve Uygur dostu Bavyera Parlamento Başkan Yardımcısı Markus Rinderspacher konuşmasında bu toplumlara duyduğu derin bağı ve sevgiyi ifade ederken geçen hafta gerçekleşen seçimde Münih Göçmenler Meclisi’ne seçilen üyeleri tek tek kutladı.  

Kur-an tilaveti, İftar ve Akşam Namazı ile devam eden Program, geç saatlere kadar uzun sohbetlerden sonra son buldu.”

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA