Ana Sayfa Bavyera Münih'te seçim

Münih’te seçim

-

- Reklam -

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde yurt dışında yaşayan T.C. kimlikli vatandaşlarımızın oy verme süreci başladı.

27 Nisan 09 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bavyera’da kayıtlı 18 yaş üzeri yaklaşık 170 Bin vatandaşımızın oylarını kullanılabilecekleri merkezlerden Münih kentinin en bilinen ve ulaşımı kolay noktada kurulan 14 sandıkta seçmenler 09.00-21.00 saatleri içinde tercihlerini yapabilecekler.

T.C. Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan uygulamayla ilgili olarak her bir sandıkta temsil edilecek 3 partiden birer müşahit ve konsolosluk görevlilerinden oluşan sandıklarda oylama işlemlerinin süratli ve şeffaf ortamda gerçekleşmekte olduğunu söylerken, iş saatleri sonrası ve hafta sonunda gelecek olanların sayısının artacağı ve konsolosluk olarak yaptıkları bilgilendirme toplantıları ve sosyal medya kanalıyla yaptıkları duyurularla seçimlere katılımın geçmiş döneme göre daha yüksek olacağı tahmininde bulunduktan sonra oy verme sürecinin sakin ve güvenli geçmesi konusunda Başkonsolosluğun tam kadro olarak sahada olacağını vurguladı.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA