Ana Sayfa Bavyera Bavyera 2023 Uyum Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bavyera 2023 Uyum Ödülleri Sahiplerini Buldu

-

Bavyera Eyalet Parlamentosunda düzenlenen törende 2023 yılı Uyum Ödülleri 3 kategoride sahiplerini buldu

Bavyera Parlamento Başkanı İlse Eigner-Uyumdan sorumlu İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Hükümetin Uyumdan sorumlu Milletvekili Gudrun Fischer 2023 yılı için özel Jürinin belirlediği proje sahiplerine yaklaşık ikiyüz davetlinin bulunduğu Senato Salonunda Uyum Sertifikaları verildi.

Bu yıl 12. düzenlenen Bavyera Uyum Ödülleri ne Jüri tarafından katılmaya hak kazanmış projelerden ilk üçe girenlere Bavyera Eyaleti Parlamentosu Senato Salonunda yaklaşık ikiyüz davetlinin bulunduğu törende ödül sertifikaları verildi.

Moderatörlüğünü Bavyera Televizyonundan Özlem Sarıkaya’nın yaptığı törende ödüller Parlamento Başkanı Ilse Eigner-Bakan, Joachim Herrmann ve Hükümetin Uyum Sorumlusu Gudrun Fischer tarafından verildi.

Törendeki konuşmasında Uyumdan da sorumlu İçişleri Bakanı Herrmann katılan her uyum projesinin ülkeye yeni katılanların toplumla kaynaşmasına olumlu etki yaptığını ve bu yılki ödüllerin birlikte icra edilen spor-müzik gibi boş zaman çalışmaların lisan gibi engellerin aşılmasını mümkün kıldığını belirtti.

4 Bin Avro ödüllü 1. Kempttenli Müslüman kadınların 2021 yılında hayata geçirdikleri ”Mıa san fıt” ( uygunuz) başlıklı proje ile göçmen kökenli çocukların gençler ve yetişkinlerin birlikte özellikle sportif aktiviteyle kaynaşma örneği olduğu 3 Bin Avroluk ikincilik Ödülünün Nürnbergli ”çok dilli müzik korosuna 2 Bin Avroluk üçüncülük ödülü de Dachau da faaliyet gösteren her grup göçmen kökenliye yönelik projeleri üreterek toplum içinde birlikte yaşamanın gerçekletirilmesine katkı yapan ”IMA” ( Integratıon mit Augenmass) adlı projeye verildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA