Ana Sayfa Bavyera NSU Terör Örgütü kurbanı, Habil Kılıç Münih’te anıldı

NSU Terör Örgütü kurbanı, Habil Kılıç Münih’te anıldı

-

- Reklam -

NSU kurbanı Habil Kılıç, 22. yıldönümünde Münih Türk Konseyinin düzenlediği etkinlikte anılarak ırkçılık bir kez daha lanetlendi.

Münih, Terör Örgütü NSU seri cinayetleri 9 Türk, 1 Yunan asıllı ile 1 Alman güvenlik mensubu polisin katledilmesiyle ilgili olarak, 29 Ağustos 2001 tarihinde başına 2 kurşun sıkılarak öldürülen Habil Kılıç işyerinin önünde Münih Türk Konseyinin düzenlediği etkinlikte anıldı.

Münih Türk Konseyi Başkanı Sami Demirel, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Münih Türk Konseyi olarak; Almanya’da 8 Türk’ün aralarında bulunduğu 10 kişiyi öldüren Neo-Nazi terör örgütünün katlettiği insanları ve bugüne kadar ırkçılık nedeniyle katliama uğramış tüm kurbanları anmak ve insanlık suçu olan ırkçılığa karşı sesimizi yükseltmek için; Merhum Habil Kılıçın 22’inci ölüm yıldönümü nedeniyle 29.08.2023 tarihinde öldürüldüğü işyerinin önünde her Yıl olduğu gibi bu Yıl’da “Anma Töreni düzenledik.

Münih ve civarında kamu yararına çalışan STK`lar olarak ırkçılığa karşı mücadelemizi gösterdik.

Anma törenine destek ve katılımlarından dolayı, Öncelikle Sayın Münih Başkonsolosumuz Süalp Erdoğan beyefendiye, Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Milletvekili Sayın Michael Rinderspacher’e, Yeşiller Milletvekili Susanne Kurz Hanımefendiye, FDP yerel Politikacısı Maximilian Kretschmann’a, Dernek Başkanlarımıza ve değerli Hanımefendi Beyefendilere teşekkür eder Saygılarımı sunarım. 

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA