Ana Sayfa Bavyera BTFB / BATEYD Bavyera-Türk Engellilere Yardim Dernegi e.V. üyeleri kahvaltıda buluştu

BTFB / BATEYD Bavyera-Türk Engellilere Yardim Dernegi e.V. üyeleri kahvaltıda buluştu

-

- Reklam -

BTFB / BATEYD Bavyera-Türk Engellilere Yardim Dernegi e.V. üyeleri kahvaltıda buluştu. Onursal Başkan Ve Arı Dergisi sahibi Esin Tekige, internet sitemize yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

3 Ekim 2023 Salı. Federal Almanya’nın Doğu Almanya ile birleştiği gün resmi tatil günü. İşte böyle bir günde 2011 yılında Esin Tekige tarafından kurulan ve büyük bir açılışla ve geçtiğimiz yıllarda Türkiye ağırlıklı yardım toplama amaçlı etkinlikleriyle kamu oyuna sesini duyuran BATEYD Bavyera Türk Engellilere Yardım Derneği üyeleri Münih Esspoint (Schleissheimer caddesinde) toplandılar.

Onur konuğumuz Münih Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci’nin zarif eşi avukat Gülşah Deveci idi. Derneğimize üç değerli üye daha kazandırdım. T.C. Gonca Özgör Onal, Yasemin Pacaro, Eda Özlem Gökşen. Renkli kişilikleriyle, prestij sahibi oluşlarıyla ve dürüst karakterleriyle derneğimizden diğer üyelerimizin de kalplerinde yer edeceklerine eminim. Derneğimizin kahvaltı ve üyelerle fikir alışverişi yaptıkları ortam çok verimli geçti. Deprem zamanı biz üyeler aramızda bağış toplamıştık. Ve Kral Eventin sahibi Hasan Ağamış bizi mekanında ağırlamıştı. kendisi de derneğimize bağış yapmıştı.

Evrensel Derneğinin başkanı ve derneğimizin üyesi Gündüz Hurşit bize üç video seyrettirdi kahvaltıda. hepimiz bu topladığımız 1265 Euro tutarındaki bağışı 1500 Euro’ya tamamladık. (Sezai Toka, Hurşit Gündüz ve Belma Semizoğu sayesinde). Hatay’da üç şahıs ve ailelerine Bülent Kılıçoğlu (videoları yerinde çekip bize gönderen beyefendi) Western union ile göndereceğimiz 1500 Euro’yu üç mağdura eşit şekilde paylaştıracak ve herkesin içi rahat olsun diye bağışlarımızın teslim anını videolar çekerek bize gönderecek. Kahvaltı son derece ahenkli bir şekilde geçti. Bazı etkinlikler yapılması kararlaştırıldı. Katılımcılar: Esin Tekige – Tanrıyar (kurucu başkan ve Yönetim kurulunda), Şükran Candan (Yönetim kurulunda), Sevda Okulu (üye), Nihat bey, Aysen Zorlu Kinici (üye), Hurşit Gündüz (üye), Nüket Taşkın (üye), Belma Semizoğlu (üye), Sezai Toka (onur konuğu), Gonca Onal (yeni üye), Yasemin Paçaro (yeni üye), Eda Gökşen (yeni üye), onur konuğu Gülşah Deveci (Münih Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci’nin avukat eşi), gazeteci Kemal Kaan Koçhisarlı ve Nazan hanım ( konuk).

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA