Ana Sayfa Bavyera Münih'te 10 Kasım 2023 Atatürk'ü Anma Töreni Dzenlendi

Münih’te 10 Kasım 2023 Atatürk’ü Anma Töreni Dzenlendi

-

- Reklam -

Büyük önder ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk 85. ölüm Yıldönümünde Münih T.C. Başkonsolosluğunun düzenlediği Anma Töreninde bir kez daha anıldı.

T.C. Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan’ın davetiyle Başkonsolosluk kabul salonunda STK temsilci öğretmen ve öğrenciler medya mensubu ile Başkonsolosluk mensubu Atataşeler ve vatandaşlar ”Atatürkü Anma Törenine” katıldılar.

Saygı duruşu ve birlikte okunan İstklal Marşı ve Başkonsolos Erdoğanın selamlama sonrası yaptığı konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece asker yönüyle bize kazandırdığı bağımsızlık değil bir devlet adamı olarak gerçekleştirdiği reformlarla tarihte iz bıraktığının altını çizdi.

Düzenlenen programda kürsüde yer alanlar Eğitim Ataşesi Dr.Akın Deveci, Muavin Konsolos Emre Keleş te günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar ve ayrıCa söz alanlardan UID Bavyera Bölge Başkanı Vedat Göktaş ile Türk Dernekleri Konfederasyon Başkanı Cihan Dendan da 10 Kasımla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Tören davetli ve katılımcıların aralarında gerçekleştirdik leri sohbet ve Başkonsoloslukça hazırlanan ikramla sona erdi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA